CK SLAN tour - logo

Další informace

Kuba
Kuba

Kuba je ostrovním státem v Severní Americe, respektive v Karibiku. Americká Florida je od Kuby vzdálena jen něco málo přes 50 km severním směrem. Kubu a Mexiko odděluje mohutný Mexický záliv. Ostatní ostrovní státy (Bahamy, Haiti, Jamajka) se nacházejí severovýchodním až jihovýchodním směrem. Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily.

Havana - hlavní město Kuby
Havana - hlavní město Kuby

Havana je hlavním městem Kuby. Zároveň je s 2,2 miliony obyvatel největším městem této země. Nachází se pouze 160 km jižně od floridského Key Westu. Město Havana tvoří jednu ze 14 kubánských provincií. Město je na seznamu světových památek UNESCO. Nachází se zde mnoho krásných a zajímavých staveb jako je Havanská katedrála, Velké divadlo nebo Kubánská akademie věd.

Varadero - nejslavnější pláž Karibiku
Varadero - nejslavnější pláž Karibiku

Varadero je nejproslulejší pláží v celém Karibiku. Rozprostírá se na poloostrově Hicacos vzdáleném 140 kilometrů od Havany. Název Varadero znamená ve španělštině suchý dok. Název má svůj důvod, protože ještě sedmdesát metrů od břehu je průměrná hloubka moře jen metr osmdesát. Dvacetikilometrová pláž je téměř třicet metrů široká a celou ji pokrývá krémově zbarvený jemný písek a omývá azurově zbarvené moře.